Urazy kolan i stóp – częsty problem biegaczy
Biegasz czy dopiero zaczynasz? Wpadnij na konsultację fizjoterapeutyczną i poznaj kilka ćwiczeń aby uniknąć kontuzji. Tym razem pokażemy ćwiczenia, które pomogą w urazach kolan i stóp.
Podstawą utrzymania równowagi jest umiejętność prawidłowego balansu stóp. Balansu nie można nauczyć się na pierwszych zajęciach. Ćwiczenia muszą być powtarzane wielokrotnie, aby po kilku tygodniach pojawiła się odruchowa stabilizacja, bez której nie można bezpiecznie chodzić, a co dopiero biegać.
Analiza wzorcu chodu i biegu
Fizjoterapeuci pracę z biegaczami powinni rozpoczynać właśnie od analizy wzorca chodu i biegu.
Ćwiczenia, które mogą być pomocne w urazach kolan i stóp
Zaprezentowane ćwiczenia to podstawowy zestaw, który można z czasem rozwijać i komplikować. Warto powtarzać je seriami przynajmniej raz dziennie. Osobom uprawiającym aktywność outdoorową (bieg/spacer) polecamy te ćwiczenia w ramach profilaktyki urazów. Pomogą uniknąć kontuzji takich jak zwichnięcia i skręcenia.
Sprawdź dodatkowe ćwiczenia przy urazach kolan
Poznaj opinie naszych Pacjentów
Ja polecam fizjoterapeutę Pawła Czarnockiego z Fizjoterapii Panaceum. Bardzo skuteczny i sumienny fizjoterapeuta. Wyleczył „przenoszoną” kontuzję kolana. Poleciłem kilku kolegom, biegaczom – wszyscy zadowoleni. Pokazał mi zestaw ćwiczeń, które mogę ćwiczyć samodzielnie w domu. Ma też nagrane filmy instruktażowe, więc jak coś zapomnę to zawsze można odtworzyć – Janek
Bardzo kompetentny fizjoterapeuta. Miałam problem z kontuzją kolana. Przez ostatni rok leczyłam się w różnych gabinetach. Bez efektu. Pan Paweł zaproponował terapię, która okazała się skuteczna – Monika I.
Pan Paweł pomógł mi uniknąć operacji. Miałam przewlekłą kontuzję kolana. Jestem aktywna (biegam), więc nóg nie oszczędzałam:-) Bardzo fachowy, cierpliwy, uważny a przede wszystkim skuteczny! Do tego bardzo sympatyczny człowiek. Polecam – Pacjent
Pana Pawła poleciłam koledze z Katowic. Ja leczę się w gabinecie w Krakowie i wiem, że to dobry fachowca. Jako jedyny fizjoterapeuta wyleczył moją wieloletnią kontuzję kolana – Jadźka
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
-
Skręcenie, zwichnięcie, złamanie kostki
-
Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy
-
Uszkodzenie łąkotki kolana
-
Uszkodzenie ścięgna Achillesa – zapalenie, naderwanie, zerwanie
-
Skręcenie, naderwanie, zerwanie więzadła w kolanie
Zobacz inne ćwiczenia na YouTube
Na kanale YouTube udostępniamy również inne zestawy ćwiczeń, na dolegliwości, z którymi zgłaszają się do nas Pacjenci.
Ból kolana, biodra, stopy – gdzie leczyć w Krakowie?
Od pewnego czasu odczuwasz ból kolana, biodra, stopy? Umów się KONSULTACJĘ Z FIZJOTERAPEUTĄ.
MAMY DOŚWIADCZENIE w leczeniu tych dolegliwości. Lata praktyki pozwoliły nam opracować terapie, które pomagają znaleźć i wyeliminować przyczynę dolegliwości, dzięki temu skutecznie leczymy nawet przewlekłe stany pourazowe.