Spis treści
ToggleTaping jest stosowany w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej oraz pooperacyjnej
Aktywność fizyczna wykonywana codziennie powoduje, że mięśnie bezustannie kurczą się i rozciągają. Dzieje się to w zakresie fizjologicznym oraz z siłą, do której mięśnie są przystosowane. Kiedy mięśnie nadmiernie się rozciągną lub siła jest zbyt duża to dochodzi do urazów, czego wynikiem jest powstanie ognisk zapalnych.
Na skutek uszkodzenia pojawia się stan zapalny, w efekcie obserwujemy obrzęk i osłabienie mięśnia. Przestrzeń pomiędzy mięśniem a skórą ulega „ścienieniu”, a spuchnięta tkanka uciska na naczynia limfatyczne. W efekcie powstaje ucisk na receptory bólowe znajdujące się w skórze, co powoduje dyskomfort.
Taping medyczny przy użyciu plastrów podnosi skórę, zwiększając przestrzeń w tkankach. W rezultacie fizjoterapeuta działa przeciwbólowo i poprawia przepływ limfy.
Czy taping jest bezpieczny?
Tak, zabieg wykonany przez doświadczonego fizjoterapeutę jest zarówno bezpieczny jak i skuteczny.
Taping – przykłady zastosowania
-
terapia obrzęków pourazowych i zastoinowych
-
łagodzenie bólu
-
korygowanie napięcia mięśni
-
wspomaganie procesów gojenia uszkodzonych mięśni i stawów po urazach (skręcenia, zwichnięcia) i po operacjach
-
poprawa stabilizacji przy bólach kręgosłupa, barku, kolana, ścięgna Achillesa oraz okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty, ostroga piętowa)
-
lepsza stabilizacja i koordynacja (propriocepcja)
-
zmniejszenie ryzyka kontuzji podczas uprawiania sportu
Taping pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty
Mgr Paweł Czarnocki ukończył szkolenie z kinesiotapingu.
Taping – fizjoterapia w Krakowie
MAMY DOŚWIADCZENIE w stosowaniu tapingu. Lata praktyki pozwoliły nam opracować terapie, które pomagają znaleźć i wyeliminować przyczynę dolegliwości, dzięki temu skutecznie leczymy nawet przewlekłe stany pourazowe.