Urazy kolan i bioder – częste kontuzje biegaczy
Jeśli jesteś osobą, która aktywnie uprawia sport to oglądnij ten film i sprawdź jak możesz uniknąć kontuzji. W filmie pokazujemy jak można skutecznie zapobiegać urazom kolan i bioder.
Dla osób biegających jednym z kluczowych elementów treningu jest opanowanie prawidłowego pod względem fizjologicznym obciążania nogi, a zwłaszcza stopy.
Elastyczność chodu i sprężystość wynika z proporcjonalnego rozłożenia ciężaru ciała na poszczególne części stopy. Z kolei obręcz biodrowa wahadłowo przenosi obciążenie poprzez stawy biodrowe i krzyże na mięśnie tułowia i kręgosłup.
Urazy kolan i bioder – sprawdź kto jest narażony na przeciążenia
Często do gabinetu zgłaszają się biegacze, którzy nie opanowali umiejętności prawidłowego balansu. Są oni szczególnie narażeni na przeciążenia i kontuzje – wpomina Paweł Czarnocki
Dla osób aktywnie uprawiających sport spotkania z fizjoterapeutą to forma pomocy w realizowaniu i rozwijaniu pasji.
Jak unikać urazów i kontuzji?
Aby zrozumieć i nauczyć się jak unikać kontuzji to przede wszystkim trzeba dowiedzieć się jak powstają urazy. Warto też poznać jakie mogą być skutki niewłaściwego leczenia urazów.
Podczas biegu, na skutek nadmiernego nacisku, powierzchnie stawów zdecydowanie szybciej ulegają zużyciu. Częstym błędem jest to, że ciężar ciała nadmiernie obciąża pięty a rzadziej palce. Innym problemem jest obciążanie wewnętrznej powierzchni stóp, zwane platfusem.
Sprawdź, które ćwiczenia mogą pomóc w urazach kolan i bioder
Jednym ze sposobów na bezpieczną i skuteczną poprawę sprężystości stóp jest zestaw ćwiczeń na platformie balansowej, zwanej poduszką sensomotoryczną. Ćwiczenia znacznie poprawiają poziom czucia głębokiego, poprzez naukę powolnego balansowania ciężarem ciała rozwijają umiejętność wyczucia środka ciężkości.
Poznaj opinie naszych Pacjentów
Ja polecam fizjoterapeutę Pawła Czarnockiego z Fizjoterapii Panaceum. Bardzo skuteczny i sumienny fizjoterapeuta. Wyleczył „przenoszoną” kontuzję kolana. Poleciłem kilku kolegom, biegaczom – wszyscy zadowoleni. Pokazał mi zestaw ćwiczeń, które mogę ćwiczyć samodzielnie w domu. Ma też nagrane filmy instruktażowe, więc jak coś zapomnę to zawsze można odtworzyć – Janek
Bardzo kompetentny fizjoterapeuta. Miałam problem z kontuzją kolana. Przez ostatni rok leczyłam się w różnych gabinetach. Bez efektu. Pan Paweł zaproponował terapię, która okazała się skuteczna – Monika I.
Pan Paweł pomógł mi uniknąć operacji. Miałam przewlekłą kontuzję kolana. Jestem aktywna (biegam), więc nóg nie oszczędzałam:-) Bardzo fachowy, cierpliwy, uważny a przede wszystkim skuteczny! Do tego bardzo sympatyczny człowiek. Polecam – Pacjent
Pana Pawła poleciłam koledze z Katowic. Ja leczę się w gabinecie w Krakowie i wiem, że to dobry fachowca. Jako jedyny fizjoterapeuta wyleczył moją wieloletnią kontuzję kolana – Jadźka
Biegasz? Sprawdź jak uniknąć urazów i kontuzji
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
-
Skręcenie, zwichnięcie, złamanie kostki
-
Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy
-
Uszkodzenie łąkotki kolana
-
Uszkodzenie ścięgna Achillesa – zapalenie, naderwanie, zerwanie
-
Skręcenie, naderwanie, zerwanie więzadła w kolanie
Zobacz inne ćwiczenia na YouTube
Na kanale YouTube udostępniamy również inne zestawy ćwiczeń, na dolegliwości, z którymi zgłaszają się do nas Pacjenci.
Ból kolana, biodra, stopy – gdzie leczyć w Krakowie?
Od pewnego czasu odczuwasz ból kolana, biodra, stopy? Umów się KONSULTACJĘ Z FIZJOTERAPEUTĄ.
MAMY DOŚWIADCZENIE w leczeniu tych dolegliwości. Lata praktyki pozwoliły nam opracować terapie, które pomagają znaleźć i wyeliminować przyczynę dolegliwości, dzięki temu skutecznie leczymy nawet przewlekłe stany pourazowe.